Střeva jsou naším druhým mozkem

14.02.2023

Kvalita našeho mikrobiomu (mikrosvěta ve střevech) ovlivňuje náš metabolismus, hormonální systém, trávení, ale také imunitu, nervový systém, vývoj plodu v matce, stres, emoce či dokonce naše chování. 

Střeva jsou často "podceňovaným" orgánem, kterému nevěnujeme příliš pozornosti. Přitom bychom rozhodně měli! 

Velmi důležitá je pro střeva strava, dostatek ovoce, zeleniny a dalších potravin bohatých na vlákninu. Možnou cestou je vsadit na vhodné, kvalitní doplňky stravy, které pomohou střevu zbavit se nežádoucích látek, případně doplnit náš poničený střevní mikrosvět po užití antibiotik apod.

Špatné stravovací návyky, nedostatek vlákniny, časté stresy, to vše střevům nesvědčí. Sliznice střeva nás ochraňuje od toxinů z potravy, tedy pokud je sliznice zdravá a odolná. V opačném případě se střevo stává propustným a toxiny se skrz poškozenou trávicí sliznici vstřebají zpět do organismu. 

Alfou a omegou zdravých střev je pestrý mikrobiom. Z toho vyplívá, že je nutné pečovat nejen o vyrovnaný mikrosvět v našich střevech, ale i zdravou sliznici. 

Tak jako pečujeme o pokožku, pleť, zuby, tak bychom neměli zapomínat na jeden z nejdůležitějších orgánů v našem těle "druhý mozek", tedy naše střeva.

Jak šetrně pečovat o naše střeva?

  • Ozdravte střevní mikrobiom - aby byl osídlen co největším množstvím "přátelských" bakterií. Nebraňte se osvědčeným certifikovaným pomocníkům v podobě kvalitních doplňků stravy.
  • Detoxikujte všechny struktury střeva tak, aby jste zabránili průniku toxinů a současně správně podpořte na střevní mikroflóru.
  • Konzumujte dostatek "živých" potravin vyprodukovaných co nejpřirozenějším způsobem. Dostatek ovoce a zeleniny, ořechů a dalších zdrojů pestré vlákniny.

Pár zajímavostí:

  • Střevem projde až tuna potravy ročně...
  • Střevo je jedním z nejhustěji osídlených povrchů na zemi...
  • Délka střeva člověka je cca 7 metrů, z toho přes 5 metrů připadá na tenké střevo...
  • Platí jednoduché pravidlo, čím pestřejší je složení střevní mikroflóry, tím jsme zdravější....

Protože ve střevech sídlí nejen naše zdraví, ale také naše štěstí, vyplatí se jim věnovat dostatek pozornosti a péče, co myslíte? 

                        Nabízím vyšetření funkčnosti Vašich střev pomocí                               Kvantového magnetického  analyzátoru, včetně zjištění kvality jejich osídlení. V případě potřeby najdeme společně řešení.