Časté dotazy

Kolik kg v průměru u Vás hubnou ženy a kolik muži?

Podmínkou je dodržování mých pokynů. Pokud opravdu vše klientky i klienti dodržují, mají dámy v mé péči úbytek první měsíc 5 až 8 kg, další měsíce 4 až 6 kg.

Muži, kteří mne navštěvují, mají úbytek 8 až 14 kg za měsíc, následné měsíce 8 až 10 kg.

U osob, které často drželi diety, nebo berou velké množství léků je úbytek zhruba o 1/3 pomalejší, ale i tak je dobré na sobě trpělivě pracovat.Vždy pohled dopředu působí jako těžký úkol, ale věřte, že pohled zpět a báječný pocit z výsledku za to stojí :- )

Za 2 měsíce být lehčí o 10, 15 nebo 20 kg vůbec není k zahození. Stojí to za to... Budete nabiti energií, pocitem sebevědomí a pravděpodobně Vás pochválí i Váš ošetřující lékař...

Mám velikou radost i za své spokojené a nadšené klientky a klienty.

Proč muži hubnou rychleji než ženy?

Ano, muži hubnou sice rychleji a snadněji, ale i mezi muži a ženami s ohledem na rychlost hubnutí jsou velké rozdíly. Především největší vliv na úbytek váhy má odhodlání změnit svůj zdravotní stav a zevnějšek, silná vůle a sebekázeň.

Další vliv na úbytek a případně i rychlost korektury postavy má věk a brzdou jsou často i léky, které jedinec užívá. Všeobecně je známo, že léky zadržují vodu. Ale vše se dá zvládnout, jen být rozhodnuti a pustit se do toho...

Nevadí mně ani mému příteli, že jsem silná. Mohu být silná a současně zdravá?
Při problému s obezitou nejde jen o vizáž, přináší sebou spousty zdravotních rizik, rozvoj cukrovky, vysokého krevního tlaku, nemocí srdce, cév, mozkové příhody, kloubní problémy a další.

Je to jen otázka času, kdy určitá část našeho celku selže. Nesmíme zapomínat na to, že každý orgán má svou vlastí funkci v našem těle a je od přírody připraven pro "práci" s běžnou zátěží, tedy s optimální hmotností našeho těla.

Co je to metabolický věk?

Metabolický věk je věk, jakému nyní odpovídá stav vašeho těla s ohledem na množství svalové hmoty, momentální i dlouhodobý zdravotní stav, psychický stav, kondici, způsob stravování a životní styl.

Metabolický věk určuje skutečné momentální stáří organismu. Je-li váš metabolický věk nižší než kalendářní, je to dobře, čím méně, tím lépe. V pořádku je, i když kalendářní věk odpovídá výslednému metabolickému věku. Problém nastává, když je metabolický věk vyšší než kalendářní. Čím vyšší je metabolický věk než kalendářní, tím nám organismus našeptává, že je "něco špatně" a je nejvyšší čas začít pro sebe něco dělat.

Problém může být nejen v nadváze, ale i zdravotního nebo psychického rázu, který je momentální, nebo se může projevit třeba až po nějakém čase. Metabolismus je totiž nesmírně komplexní funkce a je ovlivňován bezpočtem faktorů.

Měří se na speciálním přístroji, který pomocí elektrických impulzů diagnostikuje probíhající metabolické procesy v těle. Výchozí jsou hodnoty, jako je váš věk, váha či výška.

Proč bychom měli zjišťovat svůj metabolický věk?

Především pro to, abychom nemuseli v budoucnu řešit vážná onemocnění. Vždy je nutná individuální konzultace nad výsledky se specialistou.

Pravdou je, že lidé obézní a s nadváhou, kuřáci, milovníci alkoholu, lidé se stresujícím povoláním, bez kondice a se zdravotními problémy mají metabolický věk vyšší než lidé zdraví.

Jakým způsobem lze snížit stáří svého organismu, tedy metabolického věku?

Doporučuji zdravě mládnout a s úsměvem. Výsledek se projeví nejen na úbytku váhy, ale i na zdravotním stavu, pohodě a přísunu energie. 

Co je to viscerální tuk? Prý je nebezpečný?
Rozlišujeme dva typy tělesného tuku, tzv. podkožní a viscerální, tento útrobní tuk obklopuje vnitřní orgány. Může se ale stát, že i při nízkém procentu tělesného tuku můžete mít zvýšené množství útrobního tuku. Ten je největším nebezpečím pro vznik mnoha nemocí.
Avšak bez tělesného tuku se náš organismus ale neobejde, neměli bychom tuku v těle mít příliš mnoho, ale naopak ani málo.
Jako tuk tak i voda hraje zásadní roli v mnoha tělesných procesech a nachází se v každé buňce, tkání a orgánu.

A co JOJO efekt?

Po celou dobu co mně klienti navštěvují, učím každého průběžně novým návykům, používat nové suroviny, zařazovat do jídelníčku nové recepty. Po dosažení potřebné váhy odcházejí ode mne všichni stabilizováni a současně připraveni poradit si s běžným životem ve stravování.

Navíc jsem velice ráda, když moji klienti využijí možnost kdykoliv přijít ke mně na radu nebo na převážení. Může to být po měsíci, dvou, po půl roce nebo po roce..., záleží pouze na nich.

Jaké jsou příčiny současného vzrůstu obezity lidstva?
Odpovědí může být mnoho, málo pohybu, přebytek jídla, návyk na pití sladkých nápojů od dětství, psychika, slabá vůle ubránit se lákadlům kolem nás, nadměrné užívání léků a další a další....