KETO-DIETA – z přírodních produktů a doplněná o nezbytné přírodní vitamíny

25.08.2021

KETO-DIETA POBLÁZNILA SOUČASNÝ SVĚT. Pravá ketogenní dieta má ovšem na míle daleko ke komerčním práškovým "keto-dietám".

Firmy v současné době chrlí jednu instantní ketodietu za druhou. Instantní ketodiety jsou zpravidla založeny na vícesložkových proteinových přípravcích, které postrádají celou řadu významných živin a z dlouhodobého hlediska mohou i ublížit.

Během ketózy tělo v játrech vytváří látky zvané ketony (acetoacetát, beta-hydroxybutyrát a aceton), které zásobují tělo (včetně mozku) energetickými substráty namísto glukózy, které je v organismu mnohem méně než při běžném stravování.

Vedle půstu či hladovění je ketogenní dieta jediným stravovacím stylem, během kterého lidské tělo přepne do režimu zvýšeného množství ketolátek v krvi odborně nazývaného ketóza.

Lidské tělo si totiž tvoří ketony právě z mastných kyselin, tedy z tuků, stává se tak z něj něco jako stroj na pálení tuků, zdrojem energie pro tělo, a poskytuje buňkám palivo pro jejich funkci. Navíc nevede k podvýživě a jojo-efektu.

Upozornění: Není však vhodná pro každého.  

Cena konzultací viz. CENÍK