JAK PŘEŽÍT VÁNOČNÍ SVÁTKY 2020

16.12.2020

JAK PŘEŽÍT VÁNOČNÍ SVÁTKY 2020, UŽÍT SI VÁNOČNÍ POHODU, ALE ZÁROVEŇ BEZ ZBYTEČNÝCH KILO NAVÍC 

Srdečně Vás zdravím!!!
Mrzí mne, že se nemůžeme s některými z Vás potkávat tak, jak jsme byli
zvyklí. Dovolím si Vám alespoň touto cestou poradit, co lze dělat, aby jste si užili Vánoční svátky, ale zároveň si hlídali kg 

Je na každém, zda mé rady využije či ne.

1/ Ranní sklenici s citronem na lačno (s odraženou vodou) určitě již nemusím připomínat, alespoň ne mým klientům. Nikdy nesmí přijít po ránu nic ledového do žaludku.!!!

Citron je zásaditý, odkyseluje a připraví Vám zažívání pro celý den, tak aby bylo tělo schopno správně zpracovávat další celodenní potravu. Ideální je po citronové šťávě (lze i současně se šťávou s citronu) vypít skleničku Aloe vera gelu (min. ½ Vaší váhy v ml, večer před spaním opět min.½ váhy v ml), je to nejen "šampon střev", ale pravidelným užíváním čistí tělo od toxinů, odkyseluje a posiluje Vaši imunitu.

2/ Ani o svátcích nevynechávejte dopolední a odpolední ovocnou svačinu. Ideálně jablko nebo ananas. Vitamínů v dnešní době už ovoce tolik nemá, ale cenná je vláknina a přírodní sacharidy.

Opět někteří již znáte jakou čistící sílu má jak jablko, ale hlavně ananas (čistící den s ananasem nebo celý jablkový den Vám přinese příjemný pocit pročistění). Doporučuji Ideálně některou alternativu "čistícího celého dne nebo dvou" zařadit po dnech největších Vašich "stravovacích hříšků".

Nejsilnější je však Čistící šťáva z řapíkatého celeru, pro ty, kdo nemohou řapíkatý celer v této podobě, postačí okurková šťáva. Má též čistící účinek i když menší (oba tipy přiložím též následně viz níže).

3/ Pitný režim je, předpokládám, pro každého z Vás již samozřejmostí.

4/ Každý den se snažte jít alespoň min. na hodinovou procházku!

Samozřejmě vše záleží na Vaší kondičce, věku i zdravotních možnostech. Ale pohyb na zdravém vzduchu je velice důležitý pro každého, jak pro zdraví, tak i Vaši psychiku.

5/ Nezapomeňte se smát!!!

V dnešní podivné době je úsměv, smích a pohoda to nejdůležitější. Radujte se z maličkostí!!! Pokud se nemůžete potkat s přáteli, telefonujte si, dnešní technika nás alespoň trochu vzájemně přiblíží.

6/ Ideálně nahraďte bílé pečivo žitným nebo lehkými plátky. Žitný chléb je dnes k sehnání celkem všude. Sýry nejlépe nízkotučné. Uzeniny jsou jednou z nejvíce kyselých potravin a tělu nic dobrého nepřinesou, spíše ublíží v mnoha směrech.

V dalším článku naleznete některé vhodné recepty, které můžete využít v rámci svátků nebo i mimo ně. ;-)