Kdo je zdravý je boháč pravý 

12.02.2023

George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě tvrdí:  "Veškerá tak zvaná přirozená úmrtí nejsou nic jiného, než konečná míra zasycenosti těla kyselostí".

MUDr. Theodore A. Baroody, v knize "Zvyšuj zásaditost nebo zemři" ("Alcalize or Die") píše: "Nesčetné názvy nemocí nejsou důležité - důležitá je skutečnost, že všechny nemoci mají stejnou základní příčinu: přemíru kyselosti v těle."

MUDr. Robert O. Zouny: "Zvýšená kyselost organizmu je příčinou všech degenerativních nemocí.  Když dojde k porušení rovnováhy a organizmus začne ukládat kyselost a toxické látky ve vyšší míře, než dokáže vyloučit, pak se objevují nemoci".

Německý vědec Otto Heinrich Warburg (1883-1970): Obdržel v roce 1931 Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny. Objevil, že rakovina je výsledkem nefyziologického způsobu života. Tato pravda je před veřejností, bohužel skrývána. 

PŘEKYSELENÍ TĚLA BRZDÍ ÚMYSL HUBNOUT!!!

A JEŠTĚ HŮŘ !!!

PŘEKYSELENÍ JE PŘÍČINOU VŠECH NEMOCÍ

Nefyziologickým způsobem stravování (jíme převážně stravu, která organizmus okyseluje) a fyzickou neaktivitou se v těle vytváří kyselé prostředí slabě zásobované kyslíkem. Kyselost z buněk vytlačuje kyslík a nedostatek kyslíku v buňkách zase vytváří kyselé prostředí.

Kyselost a zásaditost organizmu je především výsledkem stravy.

Poté, co je dokončen proces trávení, vytváří potrava (dle svého nutričního profilu) podmínky pro kyselost či zásaditost v těle. Kyselé nebo zásadité prostředí se měří pomocí pH stupnice od 0 do 14, kde 7 je neutrální zónou. Avšak některé potraviny krev okyselují a znečišťují organizmus.

Kyselinotvorné potraviny:

 • Rafinovaný cukr a jeho deriváty. Je ze všech potravin nejhorší, protože neobsahuje bílkoviny, tuky, vitamíny ani minerály, nýbrž pouze uhlovodany, které škodí slinivce břišní. Jeho pH je 2,1 (velmi kyselé).
 • Maso a všechny produkty z masa (všechny druhy). Výrobky živočišného původu - mléko, sýry, smetana, jogurty atd.
 • Rafinovaná sůl
 • Rafinovaná mouka a všechny její deriváty, jako jsou těstoviny, dorty, sušenky apod.
 • Dále: Chleba, margaríny, kofein, alkohol, tabák a veškeré průmyslové a konzervované potraviny, které obsahují konzervanty, umělá barviva a arómata, stabilizátory atd.
 • Antibiotika a obecně všechny léky.

Zásadotvorné potraviny:

 • Veškerá syrová zelenina. Některá má sice kyselou chuť, ale v těle se změní a stane se zásaditou.
 • Ovoce. Například citron dosahuje v těle velmi vysokého stupně zásaditosti (nenechte se zmást jeho velmi kyselou chutí).
 • Mandle, ty jsou velmi zásadité.
 • Celozrnné obiloviny: jedinou zásadotvornou obilovinou je proso. Všechny ostatní obiloviny jsou lehce kyselé, ale ideální strava musí obsahovat i určité procento kyselin, takže je dobré jíst i trochu obilovin. Veškeré obiloviny se musí jíst uvařené.
 • Med, má velmi vysokou zásaditost.
 • Zelené rostliny obsahují chlorofyl, který je velice zásaditý.
 • Voda je důležitá pro tvorbu kyslíku. Buďte pořád dobře zavodnění, pijte vodu po malých doušcích po celý den.
 • Pohyb a cvičení pomáhá udržovat zásaditost organizmu, protože rozvádí kyslík po celém těle. Sedavý způsob ničí život.
 • Léky rovněž zhoršují kyselost organizmu, takže je třeba se jim vyhýbat, užívat jen v nutných případech.

Chcete-li si zachovat zdraví, zajistěte svému tělu 60% zásadotvorné stravy a vyhýbejte se výrobkům, které jsou z větší části kyselinotvorné, jako jsou sycené nápoje, sladkosti a produkty rychlého stravování. Nepřehánějte to se solí a používejte ji co možná nejméně. Když jste nemocní, postarejte se, aby vaše strava byla zásadotvorná alespoň z 80%. 

Nabízím zjištění stupně kyselosti Vašeho těla, najdeme společně příčinu a cestu k odstranění překyselení, včetně vyřešení nebo zmírnění následků překyselení.